Zaloguj się Dodaj swój serwer

Raport z danymiRaporty z danymi

Kiedy serwery Minecraft mają największy ruch? Dane z pingów

Kiedy serwery Minecraft mają największy ruch? Najruchliwsze i najcichsze godziny z ostatnich 28 dni, wzrost w weekend i różnice według regionów i trybów.

Redakcja ServerList Opublikowano 7 min czytania
Gracze według dnia i godzinyOd pn do nd, UTCPWŚCPSN001223
Dane na żywo, pomiar 19 paź 2026, 23:05 UTC

Serwery Minecraft mają największy ruch późnym popołudniem w Europie, czyli rano albo w południe w obu Amerykach: w ostatnich 28 dniach serwery z naszej listy miały szczyt o , z 17 845 graczami online średnio, a najciszej było o . Najruchliwszy dzień tygodnia to sobota, a najcichszy to czwartek.

Dane z naszego własnego pingera z ostatnich 28 dni. Godziny pokazujemy w twojej strefie czasowej. Każda liczba na tej stronie jest na żywo i przeliczana z naszych ostatnich pingów.

Krótka odpowiedź

W tej chwili na serwerach z naszej listy jest online 8388 graczy. W przeciętnej godzinie ostatnich 28 dni było ich 11 853. Najruchliwsza godzina tygodnia to sobota , a w szczycie doby było 2,6 razy więcej graczy niż w najcichszej godzinie.

Zmierzone
Godzina doby z najwyższą średnią liczbą graczy na całej liście w ostatnich 28 dniach, przeliczona na strefę czasową czytelnika

Pomiar: 19 paź 2026, 23:05 UTCJak mierzymy

MiaraOstatnie 28 dni
Najruchliwsza godzina doby
Gracze w szczycie, średnio17 845
Najcichsza godzina doby
Gracze w najcichszej godzinie, średnio6867
Najruchliwsze cztery godziny z rzęduod do
Najruchliwszy dzieńsobota
Najcichszy dzieńczwartek
Najruchliwsza godzina tygodniasobota

Każda godzina na tej stronie jest przeliczona na twoją strefę czasową. Europa i Ameryka Północna zmieniają zegary pod koniec marca i ponownie pod koniec października albo na początku listopada, a jeśli gracze zachowują lokalne nawyki, szczyt przesuwa się wtedy o godzinę w UTC.

Krzywa dobowa na wszystkich serwerach

Gracze na wszystkich serwerach z listy według godziny dniaOstatnie 28 dni
Szczyt

Najwięcej graczy o , około 17 845, najmniej o . W najruchliwszej godzinie gra 2,6 razy więcej osób niż w najspokojniejszej.

Pomiar: 19 paź 2026, 23:05 UTCJak mierzymy

Lista nigdy nie jest pusta. Nawet w najcichszej godzinie, o , w przeciętny dzień online jest około 6867 graczy, bo gdy Europa śpi, w Amerykach jest wieczór.

Potem budzi się Europa. Krzywa rośnie przez cały ranek, osiąga szczyt po południu i wieczorem w Europie, a opada, gdy Europa się wylogowuje. Amerykański wieczór spowalnia spadek, ale nie wypełnia luki.

Pojedynczy serwer waha się znacznie mocniej niż cała lista, która sumuje graczy z wielu stref czasowych. Spośród 59 wpisów, które miały średnio co najmniej pięciu graczy, typowy wpis (mediana) miał w najlepszej godzinie 2,7 razy więcej graczy niż w najgorszej, a najczęstszą godziną szczytu była . Ich najcichsze godziny rozkładają się znacznie szerzej niż szczyty, zależnie od tego, gdzie śpią ich gracze.

Dni robocze i weekendy

Gracze według dnia tygodnia i godzinyOstatnie 28 dni

Każda komórka to średnia liczba graczy w danej godzinie tygodnia, przesunięta do twojej strefy czasowej. Najmocniejsza zieleń oznacza najruchliwsze godziny.

Pomiar: 19 paź 2026, 23:05 UTCJak mierzymy

Weekendy są bardziej ruchliwe, głównie dlatego, że zaczynają się wcześniej. W ostatnich 28 dniach weekend był o 26% bardziej ruchliwy niż przeciętny dzień roboczy.

Różnica jest największa rano. Spójrz wzdłuż weekendowych wierszy mapy cieplnej: w naszych danych sobota zwykle zapełnia się na kilka godzin przed zwykłym dniem roboczym, późne godziny nocne po piątku i sobocie są ruchliwsze niż po zwykłych dniach tygodnia, a niedzielny wieczór kończy się raczej jak wieczór przed dniem szkolnym.

Według regionów

Regiony wynikają z krajów deklarowanych przez właścicieli, a wpis liczy się tylko wtedy, gdy wszystkie jego kraje leżą w jednym regionie. To tam właściciel kieruje serwer, a nie tam, gdzie siedzi każdy gracz.

Najruchliwsze godziny według deklarowanego regionuOstatnie 28 dni

Europa52 wpisySzczyt

Ameryka Północna68 wpisówSzczyt

Azja Południowa20 wpisówSzczyt

Azja Wschodnia i Południowo-Wschodnia22 wpisySzczyt

Każdy pasek jest skalowany do własnej najruchliwszej godziny, więc kształty można porównywać, nawet gdy regiony różnią się wielkością. Regiony pochodzą z krajów deklarowanych przez właścicieli.

Pomiar: 19 paź 2026, 23:05 UTCJak mierzymy

Zadeklarowany regionWpisyGodzina szczytuNajcichsza godzinaSzczyt do najcichszej
Europa522,6 razy
Ameryka Północna681,9 razy
Azja Południowa209,2 razy
Azja Wschodnia i Południowo-Wschodnia222,5 razy

Europa zachowuje się tak, jak można się spodziewać: leniwy poranek, szczyt we wczesnym wieczorze czasu lokalnego i ciemna noc.

Ameryka Północna potrafi zaskoczyć. Sumę regionu wyznacza kilka dużych serwerów i mają one szczyt około południa w Amerykach, być może dlatego, że ściągają też graczy z Europy, gdzie jest już wtedy wieczór. Wiele mniejszych serwerów północnoamerykańskich ma za to szczyt po południu i wieczorem w Ameryce.

Azja Południowa ma ostrą dobę: prawie pusto we wczesnych godzinach rannych w Indiach, tłoczno wieczorem w Indiach. Porównaj jej kolumnę ze szczytem do najcichszej godziny z innymi regionami.

Azja Wschodnia i Południowo-Wschodnia ma szczyt wieczorem w Singapurze i Manili, na kilka godzin przed szczytem europejskim.

Według trybu

Tryby gry w pomiarachOstatnie 28 dni
TrybGrywalne terazGracze terazGracze, średnia z 28 dniNajruchliwsza godzina
SMP5923903802
PvP5124433720
Survival4118422587
LifeSteal1715102287
Towny66981373
RPG610871179
Raiding67541140
Anarchy16663991
PvE18530933
Skyblock7745921
Factions7742827
OneBlock4609766
Prison4513691
KitPvP7483661
Vanilla12151612
Creative6470605
Bedwars6214515
Earth3366418
BoxPvP4144173
Gens281113
Mini Games123377
Skywars3238
Modded469
Cobblemon269

Serwer oznaczony trzema trybami liczy się w każdym z nich, więc wiersze się nakładają i nie sumują się do wyniku całej sieci.

Pomiar: 19 paź 2026, 23:05 UTCJak mierzymy

Zestawienie powyżej obejmuje każdy tryb. W porównaniu poniżej bierzemy tylko tryby z wieloma serwerami, które mają średnio co najmniej pięciu graczy, żeby jeden duży serwer nie wyznaczał krzywej w pojedynkę.

TrybSerwery ze średnio 5+ graczamiGodzina szczytuNajcichsza godzinaSzczyt do najcichszej
SMP392,0 razy
PvP372,0 razy
Survival271,9 razy
Lifesteal142,1 razy
Ekonomia171,9 razy
Non-premium122,7 razy

Duże tryby trzymają prawie ten sam zegar. To, w co grasz, ma znacznie mniejsze znaczenie niż to, gdzie mieszkają gracze. Gdy serwery non-premium mają szczyt wcześniej albo wahają się mocniej niż duże tryby, to ten sam efekt widziany z drugiej strony: wpisy non-premium na naszej liście skłaniają się ku Azji Południowej i Południowo-Wschodniej, gdzie wieczór w UTC przychodzi wcześniej.

W mniejszych trybach krzywą wyznacza od jednego do trzech serwerów, więc „szczyt trybu” jest tak naprawdę ich szczytem. Bedwars to najwyraźniejszy przykład: jego największe serwery deklarują Indie i Singapur, więc jego krzywa podąża za wieczorem w Azji Południowej i Południowo-Wschodniej.

Ciche godziny: kiedy restartować

Dla całej listy najcichszą godziną w ostatnich 28 dniach była . Według regionów było to dla serwerów europejskich, dla północnoamerykańskich, dla serwerów z Azji Południowej i dla serwerów z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. W tych godzinach codzienny restart, kopia zapasowa albo aktualizacja pluginu dotykają najmniej graczy.

Wiele serwerów zdaje się tego nie planować. Wśród wpisów, które były dostępne do gry przez co najmniej 90% czasu, 19% krótkich awarii, mniej więcej o długości restartu, zaczęło się w czterech najruchliwszych godzinach całej listy. Te cztery godziny to jedna szósta doby, więc udział bliski jednej szóstej albo wyższy oznacza, że restarty nie omijają ruchliwego okna. Z zewnątrz nie odróżnimy zaplanowanego restartu od crasha, więc traktuj to jako wskazówkę, a nie dowód.

Twoja własna najcichsza godzina jest na stronie statystyk twojego serwera, w twojej strefie czasowej. Jeśli twoje restarty wypadają w ruchliwym oknie, ich przesunięcie to najtańsza poprawka, jaką możesz zrobić w tym tygodniu. Awarie opisuje szczegółowo raport Jak niezawodne są serwery Minecraft? Uptime w liczbach, a lagi w godzinach szczytu poradnik Lagi na serwerze Minecraft: najpierw znajdź przyczynę.

Najlepszy czas na grę

  • Dla pełnego lobby graj w ruchliwym oknie, od do , albo w weekendowy poranek. Kolejki do minigier, wydarzenia i rynki graczy są wtedy w najlepszej formie.
  • Do spokojnego budowania i grindu ciche godziny oznaczają mniej ludzi przy spawnie i mniejsze obciążenie serwera, ale też mniej ekipy i mniej osób do handlu.
  • Dopasuj serwer do swojego wieczoru. Serwery regionalne mają szczyt w swoim własnym wieczorze, więc serwer skierowany do twojej części świata jest najruchliwszy wtedy, gdy masz wolne, a ten skierowany na drugą stronę globu akurat przycicha.
  • Sprawdź konkretny serwer, nie średnią. Strona każdego serwera pokazuje jego własne najruchliwsze godziny w twojej strefie czasowej.

Jak zestawić to z uptime, zasadami i społecznością, opisuje poradnik Jak znaleźć dobry serwer Minecraft i rozpoznać martwy.

Co to oznacza dla właścicieli

Organizuj wydarzenia w swoim własnym szczycie albo tuż przed nim, żeby łapać graczy, gdy przychodzą, a nie gdy wychodzą. Dla serwera głównie europejskiego oznacza to około w dni robocze. W weekendy tłum przychodzi wcześniej, więc wydarzenie może zacząć się wcześniej i nadal być pełne.

Startuj sezony tak, żeby wpadały w weekend. Najruchliwsza godzina tygodnia na liście to sobota . Reset otwierający się w piątek wieczorem w strefie czasowej twoich graczy dostaje cały sobotni rozpęd.

Przypominaj graczom o głosowaniu, gdy się logują. Głosy przychodzą wcześniej niż gracze.

Kiedy ludzie głosują, a kiedy grająOstatnie 28 dni

Odsetek głosówOdsetek graczy

Szczyt

Szczyt głosów przypada na , szczyt graczy na , różnica w godzinach: 4. Na podstawie 13 991 głosów.

Pomiar: 19 paź 2026, 23:00 UTCJak mierzymy

W ostatnich 28 dniach najruchliwszą godziną głosowania była , podczas gdy gracze mieli szczyt o . Jedna z prawdopodobnych przyczyn to to, że wielu graczy głosuje zaraz po wejściu, gdy wita ich przypomnienie, więc przypomnienie, które odpala się dopiero późno w sesji, mija się z większością z nich. Jak głos dociera na twój serwer, opisuje poradnik Głosowanie na serwery Minecraft: po co i jak to działa, a jak rozbudować bazę graczy stojącą za tymi krzywymi, poradnik Jak zdobyć pierwszych 100 graczy na serwerze Minecraft.

Jak mierzyliśmy

  • Pingi. Każdy publiczny wpis jest co minutę pingowany pingiem statusu Java, a wpisy crossplay także na porcie Bedrocka. Przed 17 października 2026 odstęp wynosił od 70 do 90 sekund.
  • Liczba graczy. Główna liczba graczy z pingu to większa z odpowiedzi Javy i Bedrocka, nigdy ich suma, bo serwer z Geyserem zgłasza na obu tę samą wspólną liczbę.
  • Sumy godzinowe. Średnia liczba graczy każdego wpisu w danej godzinie, ważona udziałem godziny, w którym wpis odpowiadał, zsumowana po wszystkich wpisach, a potem uśredniona według godziny doby z 28 dni.
  • Dlaczego 28 dni. Cztery pełne tygodnie dają każdemu dniu tygodnia taką samą wagę. Godziny z lukami w pracy pingera są pomijane.
  • Wyłączenia. Wpisy leżące na wspólnym lobby hostingu albo wskazujące na adres innej sieci są pomijane, w tej chwili 4 z 216 publicznych wpisów. Każdy pozostały wpis liczy się osobno, więc sieć wpisana dwa razy jest policzona dwa razy.
  • Głosy to wyłącznie głosy oddane na serverlist.net.
  • Ślepe punkty. Liczymy to, co serwery zgłaszają. Ukryta ekipa nie jest liczona, a serwer może zgłosić dowolną liczbę. Wykluczamy jasne przypadki, które znajdziemy.

Metodę pingowania, regułę „dostępny do gry” i liczby wyłączeń opisuje strona metodologii. Liczby z całego serwisu na dziś są na stronie statystyk, a to, jak duży jest typowy serwer, mierzone tak samo, pokazuje raport Ilu graczy naprawdę ma serwer Minecraft.