Inloggen Voeg je server toe

DatarapportDatarapporten

Wanneer zijn Minecraft-servers het drukst? Piekuren gemeten

De drukste en rustigste uren van alle servers op onze lijst in 28 dagen, de stijging in het weekend en de verschillen per regio en modus, in jouw tijdzone.

Redactie van ServerList Gepubliceerd op 7 min lezen
Spelers per dag en uurMa tot zo, UTCMDWDVZZ001223
Live gegevens, gemeten op 19 okt 2026, 22:55 UTC

Minecraft-servers zijn het drukst aan het eind van de middag in Europa, wat in Amerika ochtend of rond het middaguur is: in de afgelopen 28 dagen hadden de servers op onze lijst hun piek om met gemiddeld 17.845 spelers online, en waren ze het rustigst om . De drukste dag was zaterdag en de rustigste donderdag.

Gegevens van onze eigen pinger over de afgelopen 28 dagen. De uren worden getoond in jouw tijdzone. Elk cijfer op deze pagina is live en wordt herberekend uit onze laatste pings.

Het korte antwoord

Op dit moment zijn er 8.377 spelers online op de servers die we vermelden. In een gemiddeld uur van de afgelopen 28 dagen waren dat er 11.851. Het drukste uur van de week was zaterdag , en op de dagelijkse piek waren er 2,6 keer zoveel spelers als in het rustigste uur.

Gemeten
Uur van de dag met het hoogste gemiddelde aantal spelers op de hele lijst over de afgelopen 28 dagen, omgerekend naar de tijdzone van de lezer

Gemeten op 19 okt 2026, 22:55 UTCHoe we meten

MaatAfgelopen 28 dagen
Drukste uur van de dag
Spelers op de piek, gemiddeld17.845
Rustigste uur van de dag
Spelers in het rustigste uur, gemiddeld6.867
Drukste vier uur achter elkaar tot
Drukste dagzaterdag
Rustigste dagdonderdag
Drukste uur van de weekzaterdag

Elk uur op deze pagina is omgerekend naar je eigen tijdzone. Europa en Noord-Amerika zetten de klok eind maart en nogmaals eind oktober of begin november om, en als spelers hun lokale gewoontes houden, verschuift de piek dan een uur in UTC.

De dagelijkse curve over alle servers

Spelers op alle servers van de lijst, per uur van de dagLaatste 28 dagen
Piek

Het drukst om met ongeveer 17.845 spelers, het rustigst om . Het drukste uur heeft 2,6 keer zoveel spelers als het rustigste.

Gemeten op 19 okt 2026, 22:55 UTCHoe we meten

De lijst is nooit leeg. Zelfs in het rustigste uur, , zijn op een gemiddelde dag ongeveer 6.867 spelers online, want als Europa slaapt, is het in Amerika avond.

Dan wordt Europa wakker. De curve klimt door de ochtend, bereikt haar piek in de middag en avond in Europa, en daalt als Europa uitlogt. De Amerikaanse avond vertraagt de daling, maar vult het gat niet.

Eén server schommelt veel sterker dan de hele lijst, die spelers uit veel tijdzones optelt. Van de 59 vermeldingen met gemiddeld vijf of meer spelers had de mediane in zijn beste uur 2,7 keer zoveel spelers als in zijn slechtste, en hun meest voorkomende piekuur was . Hun rustige uren liggen veel verder uit elkaar dan hun pieken, afhankelijk van waar hun spelers slapen.

Doordeweeks en in het weekend

Spelers per weekdag en uurLaatste 28 dagen

Elk vakje is het gemiddelde aantal spelers in dat uur van de week, verschoven naar jouw tijdzone. Het felste groen markeert de drukste uren.

Gemeten op 19 okt 2026, 22:55 UTCHoe we meten

Weekenden zijn drukker, vooral omdat ze eerder beginnen. In de afgelopen 28 dagen was het weekend 26% drukker dan een gemiddelde doordeweekse dag.

Het verschil is het grootst in de ochtend. Kijk langs de weekendrijen van de heatmap: in onze data loopt zaterdag meestal uren eerder vol dan een gewone doordeweekse dag, zijn de kleine uurtjes na vrijdag- en zaterdagnacht drukker dan doordeweekse nachten, en eindigt zondagavond meer als een schoolavond.

Per regio

Regio's komen uit de landen die eigenaren opgeven, en een vermelding telt alleen mee als al haar landen in één regio vallen. Dat is waar de eigenaar de server op richt, niet waar elke speler zit.

Drukste uren per opgegeven regioLaatste 28 dagen

Europa52 vermeldingenPiek

Noord-Amerika68 vermeldingenPiek

Zuid-Azië20 vermeldingenPiek

Oost- en Zuidoost-Azië22 vermeldingenPiek

Elke strook is geschaald naar zijn eigen drukste uur, zodat je de vormen kunt vergelijken, ook als de regio's in grootte verschillen. Regio's komen uit de landen die eigenaren opgeven.

Gemeten op 19 okt 2026, 22:55 UTCHoe we meten

Opgegeven regioVermeldingenPiekuurRustigste uurPiek tegenover rustigste uur
Europa522,6 keer
Noord-Amerika681,9 keer
Zuid-Azië209,2 keer
Oost- en Zuidoost-Azië222,5 keer

Europa gedraagt zich zoals je zou verwachten: een trage ochtend, een piek in de vroege avond lokale tijd en een donkere nacht.

Noord-Amerika kan verrassen. Een paar grote servers bepalen het totaal van de regio, en die pieken rond het middaguur in Amerika, misschien omdat ze ook spelers uit Europa trekken, waar het dan avond is. Veel kleinere Noord-Amerikaanse servers pieken in plaats daarvan in de Amerikaanse middag en avond.

Zuid-Azië heeft een scherpe dag: bijna leeg in de Indiase vroege ochtend, druk in de Indiase avond. Vergelijk de kolom piek tegenover rustigste uur met die van de andere regio's.

Oost- en Zuidoost-Azië piekt in de avond in Singapore en Manilla, uren vóór de Europese piek.

Per modus

Spelmodi, gemetenLaatste 28 dagen
ModusNu speelbaarSpelers nuSpelers, gemiddelde over 28 dagenDrukste uur
SMP582.3903.801
PvP502.4663.719
Survival401.8542.586
LifeSteal171.4982.286
Towny66801.372
RPG61.1171.178
Raiding67391.140
Anarchy15667991
PvE17517933
Skyblock7751921
Factions6735827
OneBlock4608766
Prison4515691
KitPvP7483661
Vanilla11156612
Creative6472605
Bedwars6213515
Earth3352418
BoxPvP4143172
Gens283113
Mini Games123277
Skywars3138
Modded459
Cobblemon259

Een server met drie modi telt bij alle drie mee, dus de regels overlappen en tellen niet op tot het totaal van het netwerk.

Gemeten op 19 okt 2026, 22:55 UTCHoe we meten

Het overzicht hierboven dekt elke modus. Voor de vergelijking hieronder kijken we alleen naar modi met veel servers met gemiddeld vijf of meer spelers, zodat één grote server de curve niet in zijn eentje bepaalt.

ModusServers met gemiddeld 5+ spelersPiekuurRustigste uurPiek tegenover rustigste uur
SMP392,0 keer
PvP372,0 keer
Survival271,9 keer
Lifesteal142,1 keer
Economy171,9 keer
Cracked122,7 keer

De grote modi houden bijna dezelfde klok. Wat je speelt, maakt veel minder uit dan waar de spelers wonen. Als cracked servers eerder pieken of sterker schommelen dan de grote modi, is dat hetzelfde effect van de andere kant: de cracked vermeldingen op onze lijst leunen naar Zuid- en Zuidoost-Azië, waar de avond in UTC eerder valt.

Bij kleinere modi bepalen een tot drie servers de curve, dus de "piek van de modus" is eigenlijk de hunne. Bedwars is het duidelijkste geval: de grootste servers geven India en Singapore op, dus de curve volgt de avond in Zuid- en Zuidoost-Azië.

De rustige uren: wanneer herstarten

Voor de lijst als geheel was het rustigste uur over de afgelopen 28 dagen. Per regio was dat voor Europese servers, voor Noord-Amerikaanse, voor Zuid-Aziatische en voor Oost- en Zuidoost-Aziatische. Daar doet een dagelijkse herstart, een back-up of een pluginupdate de minste spelers pijn.

Veel servers lijken er niet op te plannen. Bij vermeldingen die minstens 90% van de tijd speelbaar waren, begon 19% van de korte storingen, ongeveer zo lang als een herstart, in de vier drukste uren van de lijst. Die vier uren zijn een zesde van de dag, dus een aandeel rond of boven een zesde betekent dat herstarts het drukke venster niet mijden. Van buitenaf kunnen we een geplande herstart niet van een crash onderscheiden, dus lees dit als een aanwijzing en niet als bewijs.

Je eigen rustigste uur staat op de statistiekenpagina van je server, in jouw tijdzone. Als je herstarts in je drukke venster vallen, is verplaatsen de goedkoopste oplossing die je deze week kunt doorvoeren. Storingen in detail staan in Hoe betrouwbaar zijn Minecraft-servers?, en lag in drukke uren in de oorzaak van serverlag vinden.

De beste tijd om te spelen

  • Voor een volle lobby speel je in het drukke venster, tot , of op een weekendochtend. Minigamewachtrijen, events en spelersmarkten zijn dan op hun best.
  • Voor rustig bouwen en grinden betekenen de rustige uren minder mensen bij de spawn en minder belasting op de server, maar ook minder staff en minder mensen om mee te handelen.
  • Kies de server bij jouw avond. Regionale servers pieken in hun eigen avond, dus een server gericht op jouw deel van de wereld is het drukst als jij vrij bent, en een server gericht op de andere kant van de wereld loopt dan leeg.
  • Check de server, niet het gemiddelde. Elke serverpagina toont zijn eigen drukste uren in jouw tijdzone.

Hoe je dit afweegt tegen uptime, regels en community staat in een Minecraft-server kiezen die je tijd waard is.

Wat dit voor eigenaren betekent

Organiseer events op je eigen piek, of vlak ervoor, zodat je spelers vangt als ze aankomen en niet als ze vertrekken. Voor een vooral Europese server betekent dat doordeweeks rond . In het weekend komt de menigte eerder, dus een event kan eerder beginnen en toch vol zitten.

Lanceer seizoenen richting het weekend. Het drukste uur van de week voor de lijst was zaterdag . Een reset die vrijdagavond opengaat in de tijdzone van je spelers, krijgt een hele zaterdag aan momentum.

Herinner spelers eraan te stemmen als ze inloggen. Stemmen komen eerder dan spelers.

Wanneer mensen stemmen tegenover wanneer ze spelenLaatste 28 dagen

Aandeel stemmenAandeel spelers

Piek

Stemmen pieken om , spelers om , 4 uur uit elkaar. Gebaseerd op 13.991 stemmen.

Gemeten op 19 okt 2026, 23:00 UTCHoe we meten

In de afgelopen 28 dagen was het drukste stemuur , terwijl spelers piekten om . Een waarschijnlijke reden is dat veel spelers stemmen vlak nadat ze joinen, als een herinnering hen begroet, dus een herinnering die pas laat in een sessie afgaat, mist de meesten. Hoe een stem naar je server reist, staat in waarom Minecraft-servers je laten stemmen, en hoe je de spelersbasis achter deze curves laat groeien in zo krijg je je eerste 100 spelers.

Hoe we hebben gemeten

  • Pings. Elke openbare vermelding krijgt de Java-statusping, en crossplay-vermeldingen ook op hun Bedrock-poort, elke minuut. Vóór 17 oktober 2026 was het interval 70 tot 90 seconden.
  • Spelersaantal. Het hoofdgetal van een ping is het grootste van de Java- en Bedrock-antwoorden, nooit hun som, omdat een server met Geyser op beide hetzelfde gedeelde aantal meldt.
  • Uurtotalen. Het gemiddelde spelersaantal van elke vermelding in dat uur, gewogen naar het deel van het uur waarin ze antwoordde, opgeteld over alle vermeldingen en daarna gemiddeld per uur van de dag over de 28 dagen.
  • Waarom 28 dagen. Vier volle weken geven elke weekdag hetzelfde gewicht. Uren met gaten in de pinger zijn weggelaten.
  • Uitsluitingen. Vermeldingen die op een gedeelde hostinglobby staan of naar het adres van een ander netwerk wijzen, blijven buiten beschouwing: 4 van de 216 openbare vermeldingen op dit moment. Elke andere vermelding telt afzonderlijk, dus een netwerk dat twee keer is vermeld, telt twee keer.
  • Stemmen zijn alleen de stemmen op serverlist.net.
  • Blinde vlekken. We tellen wat servers melden. Verborgen staff wordt niet geteld, en een server kan elk getal melden dat hij wil. De duidelijke gevallen die we vinden, sluiten we uit.

De pingmethode, de regel voor speelbaar en de aantallen uitsluitingen staan op de pagina over onze methode. Cijfers voor de hele site van vandaag staan op de statistiekenpagina, en hoe groot een typische server is, op dezelfde manier gemeten, staat in hoeveel spelers Minecraft-servers hebben.